BİR KIYAFETİ DEĞERLİ KILAN İÇİNDEKİ İNSANDIR

fashion-quotes-style-Favim_com-500835_large

İmaj denince pek çok kişinin aklına görünüm, kılık kıyafet gelir, ama imaj kılık kıyafetten çok daha ötesidir. Görünüm imajın önemli bir yansımasıdır. İmaj başkalarının zihninde oluşturduğunuz “siz”siniz ve beğenelim ya da beğenmeyelim her insanın olumlu ya da olumsuz bir imajı vardır. Sadece insanların mı? Her markanın, her şehrin, her ülkenin, her futbol takımının, her…. bir imajı var.

Stil ise kimliğinizdir, karakterinizin, hayat duruşunuzun dışa yansıma halidir. Stiliniz sizin bu dünyadaki parmak izinizdir. Stil karakterse, imaj kişiliktir. Stil pastanın keki ise, imaj kreması, süslemesidir.

Ve gelelim görünüme…

Bir insanın üzerindeki kıyafetlerin ve aksesuarların marka olup olmaması ya da kıyafet, aksesuar ve sahip olunan “şeyler”, insanın değerini belirlemez; birey giydiklerini, kullandıklarını, sahip olduklarını değerli kılar. Onu “siz” giydiğiniz, “siz” sürdüğünüz, “siz” taktığınız için değerlidir. Hem stil hem de imajınız için sağlam bir duruş ve kendini tanımak gerekir. Pahalı markalar, en son moda kıyafetler, aksesuarlar size ne sağlam bir stil, ne de güvenilir ve tutarlı bir imaj kazandırabilir. Bir kıyafeti değerli kılan markası değil, o kıyafetin içindeki bireydir.

Kıyafetlerin değerinizi belirlemesine izin vermeyin, kıyafetlerin “sizin” değerinizi yansıtmasına izin verin. Ancak bu şekilde stili olan ve etkin bir imaja sahip bir birey olabilirsiniz.

Işığınızı yansıtın!

Sevgimle,
Rüzgar Mira OKAN