RÜZGAR MİRA OKAN KİMDİR?

ruzgarmiraokan

Kişisel Marka, Stil ve İmaj Uzmanı, Konuşmacı, Danışman

Kişisel Marka, Stil ve İmaj Uzmanı Rüzgar Mira OKAN ODTÜ’den mezun olmuştur. Kurumsal iş dünyasında mühendislik, satış, pazarlama, satınalma, müşteri yönetimi alanlarında çalışmıştır.

Amerika Georgia State Üniversitesinde Marka ve Algı Yönetimi ve University of Arts London, London College of Fashion’da Moda ve Stil yüksek öğrenimini görmüştür.
Uzman konuşmacı ve danışman olarak; Kişisel Marka ve Algıla(n)ma Yönetimi, İtibar, İlk İzlenim, Stil, Kurumsal Stil, Marka ve 5 Duyu, Profesyonel İmaj Yönetimi, Renkler ve Kombin, Medya Önü Görünüm, Giyim Kültürü, Lüks Marka, Moda ve Trendler, İş Kültürü konularında çalışmaktadır. Giyimde Gusto, Giyinme Sanatı ve Estetik, Gardırop Yönetimi, Erkek Giyimi ve Styling, Zarafet özel ilgi konularıdır. Türkiye’de ulusal ve uluslararası birçok büyük marka için çalışmakta, seminer ve eğitimler vermekte, workshoplar düzenlemekte, “entertainspeech” eğlendiren sahne konuşmaları yapmaktadır.

Profesyonel iş yaşamındaki bir çok kişiye de kişisel marka ve stil danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Bir çok üniversite ve kongrede konuşmacı olarak yer almıştır.
Rüzgar Mira OKAN 2011 yılından bu yana İstanbul Moda Akademisi’nde akademik olarak ders vermektedir. T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylı eğitmen ve danışmanıdır.
Renk teorisi, kesimler ve kumaşlar, lüks marka stil danışmanlığı, kurumsal stil derslerini vermiştir. Yine 2011’den bu yana Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programında Profesyonel İmaj Yönetimi, Dress Codes eğitimlerini vermektedir. 2014 İlkbahar ve Güz dönemleri boyunca Boğaziçi Üniversitesi’nde “Corporate Strategy” dersinde Yönetim Kurulu üyesi olarak da yer almıştır.
Rüzgar Mira OKAN “Kendi Stilini Yarat” kitabının yazarıdır.