10 ADIMDA JAMES BOND STİLİ

Bond deyince aklıma white tie, smokin, dik yakalı siyah boğazlı kazak, yelekli takım elbise, kol düğmesi ve mendil geliyor. En aksiyon dolu sahnelerde dahi o klasik, elegan, centilmen ve beyefendi. Bir İngiliz ajanı olan 007, giyim sitiliyle tam bir İngiliz beyefendisi… İngilizlerin ısmarlama terziliği olan ve benim de çok sevdiğim “Bespoke” ekolünün harika bir örneği.

James Bond 50 yıldır bizimle. Karizmatik, asi, asil, özgüvenli, güçlü, cool, klasik, şık, stil sahibi ve marka… Hiç bir ajan ve erkek 50 yıldır bu kadar çekici, bu kadar “en” olmamıştır sanırım :)

 

50557ef4b1a4d

 

 

Hem Bond, hem de Bond Stili zamansız, 1952’den beri… 1962’de beyaz perdeyle tanıştı ajan 007. Bond karakterini bir çok aktör oynadı ama içlerinde Sean Connery, Roger Moore ve Pierce Brosnon benim en’lerim.

 

Roger-Moore

 

 

pierce-brosnan-james-bond-215x300

 

Yeni seri olan Skyfall’da Bond’un gardırobu Tom Ford’a emanet. Tom Ford klasik ve elegan erkek denildiğinde ilk aklıma gelen isim. (Tom Ford’un kendisinden ne de harika bir 007 olurdu:)) Filmdeki kıyafetler gözlerimi ve kalbimi çoktan fethetti bile.

 

TOM FORD-INTERVIEW-FEB 2011 -2

 

 

Filmdeki ayakkabılar ise Crockett& Jones’tan. Ayakkabılarıyla 1879’dan beri erkekleri yürüten bir marka. Benim de en’lerimden.

 

 

 

danielcraig_b-711287

 

 

Beyler, size 10 adımda James Bond Stili formülünü açıklıyorum :

1. Bespoke ekolü bedene fit kesimlerle oluşan, kişiselleştirilmiş kıyafetlerdir. Bedeninize uygun kıyafetler seçin.

2. Günlük yaşamda takım elbise seçiminizde griler ve lacivertler, gece siyah sizin olsun. Yelekli takımları da öneririm.

3. Takım elbiselerin altına özenle seçilmiş ayakkabılarınız olsun.

4. Diz üstü bir trençkot edinin.

5. Çoraplarınız teninizi göstermeyecek kadar uzun olsun. (En aksiyon dolu sahnelerde bile James Bond’un bacağını görmüyoruz:))

6. Bond stilinde aksesuarlar önemlidir. Yaka mendili, kol düğmesi, saat, ayakkabı ve elbette kemerleriniz özenle seçilmiş olsun.

7. Hala siyah dik yakalı yani boğazlı bir kazağınız yok mu yoksa? :)

8. Size hemen bir kaşmir v yakalı ve uzun kollu bir kazak alıyoruz:)

9. Blazer için gardırobunuzda yeriniz olsun.

10. Kokunuz tamamlayıcınızdır, stilinizin bir parçasıdır. Sizi yansıtan güçlü bir kokunuz olsun.

Sevgimle,

Rüzgar Mira OKAN