BİR KLASİĞİN ÖYKÜSÜ

inci-kolye-modelleri-6

Zarif, şık ve zamansız…
Feminen, romantik ve masalsı…
Gösterişli, ışıltılı, etkileyici…
Klasik, asil, sade… İnci.

inci.kolye40
Saflığın, asaletin, güzelliğin, şıklığın, inceliğin, estetiğin, zarafetin simgesi.

Tarih boyunca istisnasız her kadına yakışan ve yakışacak olan belki de tek aksesuardır inci.
Milattan önce 500’lerde başlar hikâyesi… Eski Mısır’da ay ile, sonsuzluk ve mucizelerle; Eski Roma’da statü ve zenginlikle; Eski Yunan kültüründe de aşk ve evlilikle; Orta Çağ Avrupa’sında asalet ve zarafetle anılmış. Şövalyeler incileri savaş meydanlarına kadar taşımış, mucizesi onları korusun diye…
İnci Latince’de “eşsiz” anlamına gelir. Bu yüzden Rönesans döneminde saraylar, krallar ve kraliçeler eşsiz incilerle bezenmiştir.
audrey_coco
Hem gece hem gündüz modern kadının gardırobuna inci yeter. Bu yüzden, stil danışmanı olarak, sizi ve sizin tarzınızı yansıtan inci aksesuarlara yatırım yapmanızı öneririm. Anahtar kelime “sizi ve sizin tarzınızı yansıtan” parçaya yatırım yapmak…
Beyaz rengi daha asil, şampanya rengi daha klasik, pembe rengi daha romantik, siyah rengi daha nadir ve asi olarak tanımlıyabilirim. İncinin modası hiçbir zaman geçmez. Kadının ve özellikle siyah elbisenin ayrılmaz parçasıdır inci. Sade siyah bir elbiseyi inci ile feminen, zarif, asil, farklı ve şık bir elbiseye dönüştürebilirsiniz.

Beyaz inciler benim her daim en sevdiklerim. İş görüşmelerinde, seyahatlerde ya da bir davette, gündüz ya da gece…
inci
İnciye en çok yakışan kumaş türü ise hiç tartışmasız ipek ve kadife, pamuk ve keten ise incinin ışığını söndürür,zarafetine gölge düşürür.
Çağlar boyu, kusursuz güzelliğin simgesi oldu inci.
Klasik, zamansız… Dün vardı, bugün var ve yarın da olacak…
Bilge yerliler der ki: “Bir inci içinde sihrin gücünü gizler…”Sizde tarzınızı, yani sizi yansıtan incinizle içinizdeki sihri ortaya çıkarabilirsiniz.